low price

Search This Blog

Ο ΠΑΟΚ πάει Δουβλίνο!

Η Μποέμιανς απέκλεισε τη Ντουντελάνζ

Ο ΠΑΟΚ θα ταξιδέψει στο Δουβλίνο για τον πρώτο αγώνα του αγώνα στον 3ο προκριματικό γύρο του νεοσύστατου Conference League.

Η Μποέμιανς επικράτησε με 3-0 επί της Ντουντελάνζ εντός έδρας (συνολικό σκορ 4-0) και είναι αυτή, που θα βρει στον δρόμο του ο Δικέφαλος.

Οι Ιρλανδοί ήταν σαφώς ανώτεροι από τους Λουξεμβούργιους και το σκορ είναι πέρα για πέρα δίκαιο.

Το σκορ άνοιξε στο 35ο λεπτό ο Κόρνγουολ και από εκεί και έπειτα το παιχνίδι ήταν ένας μονόλογος της Μποέμιανς.

Στο 2ο ημίχρονο η Ντουντελάνζ βγήκε μπροστα για να πιέσει και να ισοφαρίσει, αλλά αυτό μοιραία άφησε πολύ κενό χώρο στα μετόπισθεν της.

Αυτό το εκμεταλλέυτηκε η Μποέμιανς που με δύο γκολ του σταρ της, Κέλι μετέτρεψε το ματς σε περίπατο.

Το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τους Ιρλανδούς στο Δουβλίνο θα πραγματοποιηθεί στις 3 Αυγούστου.

πηγή: inpaok.com

Original article: Ο ΠΑΟΚ πάει Δουβλίνο!.